EEE-TC1A471V
EEE-TC1A471V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 487.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 750 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-TC1A471V Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 487.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 750 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-TC1A471V EEE-TC1A471V Hersteller : Panasonic Electronic Components 3054 Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EEE-TC1A471V EEE-TC1A471V Hersteller : Panasonic ABA0000C678-951953.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10VDC 470uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200