Produkte > PANASONIC > EEE-FK1J220V
EEE-FK1J220V
EEE-FK1J220V Panasonic
aba0000c1181.pdf
Hersteller: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20% (8 X 6.5mm) SMD 120mA 2000h 105°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1J220V Panasonic
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK1J220V EEE-FK1J220V Hersteller : Panasonic ABA0000C1181.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63VDC 22uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
auf Bestellung 10435 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EEE-FK1J220V Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1181.pdf Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 745 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
EEE-FK1J220V EEE-FK1J220V Hersteller : Panasonic aba0000c1181.pdf Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20% (8 X 6.5mm) SMD 120mA 2000h 105°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
EEEFK1J220V EEEFK1J220V Hersteller : PANASONIC Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 22uF; 63VDC; Ø8x6.5mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -55...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 63V DC
Mounting: SMD
Body dimensions: Ø8x6.5mm
Diameter: 8mm
Height: 6.5mm
Manufacturer series: FK
Operating current: 0.12A