Produkte > PANASONIC > EEF-JX0E471RB
EEF-JX0E471RB
EEF-JX0E471RB Panasonic
Panasonic_11-29-2023_Capacitor_SP_Cap_(EEF-JX Series).pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5VDC 470uF 10200mA 3mOhm 125C 3000h
auf Bestellung 6220 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEF-JX0E471RB Panasonic
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 10.2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEF-JX0E471RB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEF-JX0E471RB EEF-JX0E471RB Hersteller : Panasonic Electronic Components 246696 Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 10.2 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 2.5 V