EEF-SX0G331ER
EEF-SX0G331ER Panasonic Electronic Components
ABE0000C79.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 6.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEF-SX0G331ER Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 6.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEF-SX0G331ER EEF-SX0G331ER Hersteller : Panasonic Electronic Components ABE0000C79.pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 4 V
auf Bestellung 7702 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EEF-SX0G331ER EEF-SX0G331ER Hersteller : Panasonic ABE0000C79.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 4VDC 330uF 9mOhm 6300mAr.m.s