EEH-ZF1E151P
EEH-ZF1E151P Panasonic Electronic Components
EEH-ZF_V_Type_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEH-ZF1E151P Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEH-ZF1E151P EEH-ZF1E151P Hersteller : Panasonic EEH-ZF_V_Type_DS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 25VDC 150uF 20% AEC-Q200
auf Bestellung 1281 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EEH-ZF1E151P EEH-ZF1E151P Hersteller : Panasonic Electronic Components EEH-ZF_V_Type_DS.pdf Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 25 V