EEH-ZS1E561V
EEH-ZS1E561V Panasonic Electronic Components
RDD0000C1244.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.661" (16.80mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEH-ZS1E561V Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.661" (16.80mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEH-ZS1E561V EEH-ZS1E561V Hersteller : Panasonic Electronic Components RDD0000C1244.pdf Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
auf Bestellung 261 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EEH-ZS1E561V EEH-ZS1E561V Hersteller : Panasonic RDD0000C1244.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 25VDC 560uF Anti-V Hybrid Cap AEC-Q200