Produkte > PANASONIC > EEH-ZS1H181UV
EEH-ZS1H181UV
EEH-ZS1H181UV Panasonic
Panasonic_Capacitor_Hybrid_SMD_Hi_Temp__EEH_ZS_U_-3315003.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 50VDC 180uF 20% Anti-V Type AEC-Q200
auf Bestellung 5946 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEH-ZS1H181UV Panasonic
Description: CAP ALUMHYB 180UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.516" (13.10mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 640 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEH-ZS1H181UV EEH-ZS1H181UV Hersteller : Panasonic Electronic Components 244447 Description: CAP ALUMHYB 180UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.516" (13.10mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 640 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 50 V