EEH-ZU1J181UV
EEH-ZU1J181UV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 180UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEH-ZU1J181UV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 180UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEH-ZU1J181UV EEH-ZU1J181UV Hersteller : Panasonic Panasonic_9_21_2023_Capacitor_Hybrid_Anti_Vib__EEH-3316658.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors SMD 63VDC 180uf 125degC/135degC 4000h AEC-Q200 Anti-VDC type AEC-Q200
auf Bestellung 2115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EEH-ZU1J181UV EEH-ZU1J181UV Hersteller : Panasonic Electronic Components 250519 Description: CAP ALUMHYB 180UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 63 V