EET-HC2C332EA Panasonic Electronic Components
EET-HC Series, xA Type.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Конденсатор электролитический радиальный, С, мкФ = 3300, Uном, В = 160, Точн,% = 20, Ir = 1.945 A, Rm, мм = 5, Габ. разм,мм = 12.5 x 25, Импеданс, мОм = 30, Срок экспл., ч @ T,°C = 5000 @ 105, Тэксп, °С = -55...+105,... Група товару: Конденсатори Корпус:
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EET-HC2C332EA Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.62 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote EET-HC2C332EA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EET-HC2C332EA EET-HC2C332EA Hersteller : Panasonic Electronic Components EET-HC Series, xA Type.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.62 A @ 10 kHz