EEU-EB2D101SB
EEU-EB2D101SB Panasonic Electronic Components
ABA0000C1024.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 583 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz
auf Bestellung 205 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EB2D101SB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 583 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EB2D101SB EEU-EB2D101SB Hersteller : Panasonic ABA0000C1024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 200VDC
auf Bestellung 194 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EEU-EB2D101SB EEU-EB2D101SB Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1024.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V