EEU-EB2E220B
EEU-EB2E220B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 308 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 560 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EB2E220B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 308 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 560 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-EB2E220B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EB2E220B EEU-EB2E220B Hersteller : Panasonic 8576 Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22uF 250VDC