Produkte > PANASONIC > EEU-ED2W100B
EEU-ED2W100B
EEU-ED2W100B Panasonic
panasonic_aba0000ce86.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 450V 105C 20%
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-ED2W100B Panasonic
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-ED2W100B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-ED2W100B EEU-ED2W100B Hersteller : Panasonic rdf0000c1271.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 450V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 350mA 10000h 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
EEU-ED2W100B EEU-ED2W100B Hersteller : Panasonic Electronic Components 8160 Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz