EEU-EE2W100(B) Panasonic Electronic Components
EEU-EE_Panasonic.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Конденсатор електролітичний радіальний, С, мкФ = 10, Uном, В = 450, Точн, % = 20, Rm, мм = 5, Габ. розм, мм = 12,5 x 20, Тексп, °С = -25...+105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 12.5х20mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EE2W100(B) Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 330 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-EE2W100(B)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EE2W100B Hersteller : Panasonic Electronic Components 8156 Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 330 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EEU-EE2W100B EEU-EE2W100B Hersteller : Panasonic ABA0000C1026-947572.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 450V 105C