EEU-FC1A221SB
EEU-FC1A221SB Panasonic Electronic Components
FC-Series_Type-A_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.579" (14.70mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 350 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 188.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1A221SB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.579" (14.70mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 350 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 188.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC1A221SB EEU-FC1A221SB Hersteller : Panasonic Electronic Components FC-Series_Type-A_Rev_Jun_2015.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 350 mOhms
auf Bestellung 1720 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
EEU-FC1A221SB EEU-FC1A221SB Hersteller : Panasonic FC-Series_Type-A_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 10volts AEC-Q200