Produkte > PANASONIC > EEU-FC1C560B
EEU-FC1C560B
EEU-FC1C560B Panasonic
ABA0000C1209-1289053.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 16volts AEC-Q200
auf Bestellung 4629 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1C560B Panasonic
Description: CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 800 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 113.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC1C560B EEU-FC1C560B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUFC1C560B Description: CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 800 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 113.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1979 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 800 mOhms