EEU-FC1H3R3B
EEU-FC1H3R3B Panasonic Electronic Components
EEUFC1H3R3B
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 1.3 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 42.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1H3R3B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 1.3 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 42.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC1H3R3B EEU-FC1H3R3B Hersteller : Panasonic ABA0000C1209-1289053.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3.3uF 50volts AEC-Q200
auf Bestellung 6883 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EEU-FC1H3R3B EEU-FC1H3R3B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUFC1H3R3B Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 1.3 Ohms