Produkte > PANASONIC > EEU-FC1H820BJ
EEU-FC1H820BJ
EEU-FC1H820BJ Panasonic
ABA0000C1209-1289053.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 50volts AEC-Q200
auf Bestellung 3413 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1H820BJ Panasonic
Description: CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 234 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 315.3 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC1H820BJ Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUFC1H820B Description: CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 234 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 315.3 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 234 mOhms