Produkte > PANASONIC > EEU-FC2A5R6B
EEU-FC2A5R6B
EEU-FC2A5R6B Panasonic
EEUFC2A5R6B
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5.6uF 100volts AEC-Q200
auf Bestellung 5774 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC2A5R6B Panasonic
Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 5.6 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 4.1 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 52 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC2A5R6B EEU-FC2A5R6B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUFC2A5R6B Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Capacitance: 5.6 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 4.1 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 52 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1901 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 5.6 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 4.1 Ohms