Produkte > PANASONIC > EEU-FK0J681B
EEU-FK0J681B
EEU-FK0J681B Panasonic
aba0000c1015.pdf
Hersteller: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 0.63A 3000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 704
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FK0J681B Panasonic
Description: CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 630 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FK0J681B EEU-FK0J681B Hersteller : Panasonic aba0000c1015.pdf Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 0.63A 3000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 704
EEU-FK0J681B EEU-FK0J681B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1015.pdf Description: CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 630 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 1000
EEU-FK0J681B EEU-FK0J681B Hersteller : Panasonic ABA0000C1015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 680uF 20% AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 90 mOhms