EEU-FM1A392SB
EEU-FM1A392SB Panasonic Electronic Components
ABA0000C1018.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.64 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FM1A392SB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.64 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EEU-FM1A392SB EEU-FM1A392SB Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1018.pdf Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 17 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3900uF; 10VDC; Ø16x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø16x20mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Impedance: 17mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: FM
Height: 20mm
Diameter: 16mm