Produkte > PANASONIC > EEU-FR1A271B
EEU-FR1A271B
EEU-FR1A271B Panasonic
ABA0000C1259-2323494.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 270uF 20% L/S=5mm
auf Bestellung 5773 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FR1A271B Panasonic
Description: CAP ALUM 270UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 318.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 455 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FR1A271B EEU-FR1A271B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1259.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 318.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 455 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1852 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 130 mOhms