Produkte > PANASONIC > EEUFR1H100H
EEUFR1H100H
EEUFR1H100H Panasonic
pgurl_eeufr1h560h.pdf
Hersteller: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 0.25A 5000h 105°C Ammo
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEUFR1H100H Panasonic
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 137.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 250 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEUFR1H100H EEUFR1H100H Hersteller : Panasonic pgurl_eeufr1h560h.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 0.25A 5000h 105°C Ammo
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
EEU-FR1H100H EEU-FR1H100H Hersteller : Panasonic aba0000c1259.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 0.25A 5000h 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
EEU-FR1H100H EEU-FR1H100H Hersteller : Panasonic Electronic Components 8157 Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 137.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 250 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EEUFR1H100H EEUFR1H100H Hersteller : PANASONIC EEUFR1C101.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 10uF; 50VDC; Ø5x11mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø5x11mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Impedance: 0.34Ω
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: FR
Conform to the norm: AEC-Q200
Height: 11mm
Diameter: 5mm