EEU-FS1K271B
EEU-FS1K271B Panasonic Electronic Components
ABA0000C1255.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 43 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 5500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FS1K271B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 43 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FS1K271B EEU-FS1K271B Hersteller : Panasonic Panasonic_08082018_Capacitor Radial Leaded Lytic (EEU-FS) 020118.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80VDC 270uF 1400mA Polar
auf Bestellung 776 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EEU-FS1K271B EEU-FS1K271B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1255.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 43 mOhms
auf Bestellung 125 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
EEUFS1K271B EEUFS1K271B Hersteller : PANASONIC EEUFS0J152B.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 270uF; 80VDC; Ø12.5x20mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 80V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: FS
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm