EEU-FS1K560
EEU-FS1K560 Panasonic Electronic Components
ABA0000C1255.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 343 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 490 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3943 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FS1K560 Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 343 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 490 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FS1K560 EEU-FS1K560 Hersteller : Panasonic Panasonic_08082018_Capacitor Radial Leaded Lytic (EEU-FS) 020118.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80VDC 56uF 490mA Polar