EEU-TA1H100BJ
EEU-TA1H100BJ Panasonic Electronic Components
EEUTA1H100B
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 950 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 117 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 941 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1H100BJ Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 950 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 117 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1H100BJ EEU-TA1H100BJ Hersteller : Panasonic EEUTA1H100B Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 50volts AEC-Q200
auf Bestellung 1514 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EEU-TA1H100BJ EEU-TA1H100BJ Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1H100B Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 950 mOhms