Produkte > PANASONIC > EEU-TA1J331S
EEU-TA1J331S
EEU-TA1J331S Panasonic
EEUTA1J331S
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 63volts AEC-Q200
auf Bestellung 119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1J331S Panasonic
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 77 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.144 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1J331S EEU-TA1J331S Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1J331S Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 77 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.144 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz
auf Bestellung 123 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EEUTA1J331S EEUTA1J331S Hersteller : PANASONIC EEUTA1V471S.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø18x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø18x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Height: 20mm
Diameter: 18mm
Operating current: 1.76A
Service life: 2000h
Manufacturer series: TA
Conform to the norm: AEC-Q200
Terminal pitch: 7.5mm
Impedance: 77mΩ