Produkte > PANASONIC > EEU-TA1V471B
EEU-TA1V471B
EEU-TA1V471B Panasonic
EEUTA1V471B
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 35volts AEC-Q200
auf Bestellung 1003 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1V471B Panasonic
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 70 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 997.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.33 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-TA1V471B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1V471B EEU-TA1V471B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1V471B Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 70 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 997.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.33 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 70 mOhms