EEU-FC1E821SB Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.241 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.655 A @ 100 kHz
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1E821SB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.241 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.655 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-FC1E821SB
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
EEU-FC1E821SB | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volt 820 uF 0.1 AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 820uF; 25VDC; Ø12.5x20mm Type of capacitor: electrolytic Kind of capacitor: low ESR Mounting: THT Capacitance: 820µF Operating voltage: 25V DC Body dimensions: Ø12.5x20mm Tolerance: ±20% Service life: 5000h Impedance: 38mΩ Operating temperature: -55...105°C Manufacturer series: FC Height: 20mm Diameter: 12.5mm Conform to the norm: AEC-Q200 |