EEV-FK1A682M
EEV-FK1A682M Panasonic Electronic Components
ABA0000C1181.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 33 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.545 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEV-FK1A682M Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 33 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.545 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEV-FK1A682M EEV-FK1A682M Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1181.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 33 mOhms
auf Bestellung 2250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EEV-FK1A682M EEV-FK1A682M Hersteller : Panasonic ABA0000C1181.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 6800UF 10V ELECT FK SMD