Produkte > SUNON > EF40101B1-1000U-A99
EF40101B1-1000U-A99
EF40101B1-1000U-A99 SUNON
EF40101B1-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.59m3/h; 27.3dBA; ball; 7000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 1.01W
Current rating: 82mA
Fan efficiency: 13.59m3/h
Noise level: 27.3dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 7000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.82mm H2O
Lead length: 0.3m
Current and power consumption tolerance: ±15%
auf Bestellung 441 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF40101B1-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.59m3/h; 27.3dBA; ball; 7000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 1.01W, Current rating: 82mA, Fan efficiency: 13.59m3/h, Noise level: 27.3dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 7000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.82mm H2O, Lead length: 0.3m, Current and power consumption tolerance: ±15%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF40101B1-1000U-A99 EF40101B1-1000U-A99 Hersteller : Sunon EF40101B1_1000U_A99_D04111650G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, 8CFM, 0.19"H2O, Ball, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 8.0 CFM (0.224m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 27.3dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Power (Watts): 990 mW