Produkte > SUNON FANS > EF40101B1-1000U-G99
EF40101B1-1000U-G99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 40X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 8.0 CFM (0.224m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 27.3dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Power (Watts): 0.99 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF40101B1-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.6m3/h; 27.3dBA; ball; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 1.01W, Current rating: 82mA, Fan efficiency: 13.6m3/h, Noise level: 27.3dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 7000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.83mm H2O, Wire size: 26AWG.
Weitere Produktangebote EF40101B1-1000U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF40101B1-1000U-G99 Hersteller : Sunon EF40101B1_1000U_G99_D04178710G_00_0_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, Ball, 3x Lead Wires, Auto Restart, Tach
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.6m3/h; 27.3dBA; ball; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 1.01W
Current rating: 82mA
Fan efficiency: 13.6m3/h
Noise level: 27.3dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 7000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.83mm H2O