Produkte > SUNON FANS > EF40101BX-1000U-F99
EF40101BX-1000U-F99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 40X10MM TACH
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 9000 RPM
Air Flow: 10.0 CFM (0.280m³/min)
Width: 10.00mm
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 33.7dB(A)
Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Power (Watts): 1.47 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF40101BX-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 17m3/h; 33.7dBA; ball; 6.86mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 1.56W, Current rating: 0.122A, Fan efficiency: 17m3/h, Noise level: 33.7dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 9000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 6.86mm H2O, Wire size: 26AWG.
Weitere Produktangebote EF40101BX-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF40101BX-1000U-F99 Hersteller : Sunon EF40101BX_1000U_F99_D04111800G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, Ball, 3x Wire, Auto Restart, Lock Sensor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 17m3/h; 33.7dBA; ball; 6.86mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 1.56W
Current rating: 0.122A
Fan efficiency: 17m3/h
Noise level: 33.7dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 9000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 6.86mm H2O