Produkte > SUNON > EF45101S2-1000U-999
EF45101S2-1000U-999
EF45101S2-1000U-999 SUNON
(D04166920G-00)-1.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 13.93m3/h; 29.3dBA; slide; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 45x45x10mm
Power consumption: 0.94W
Current rating: 78mA
Fan efficiency: 13.93m3/h
Noise level: 29.3dBA
Kind of Bearing: slide
Rotational rate/speed: 5000 (±10%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.29mm H2O
Wire size: 26AWG
auf Bestellung 1118 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF45101S2-1000U-999 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 13.93m3/h; 29.3dBA; slide; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 45x45x10mm, Power consumption: 0.94W, Current rating: 78mA, Fan efficiency: 13.93m3/h, Noise level: 29.3dBA, Kind of Bearing: slide, Rotational rate/speed: 5000 (±10%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.29mm H2O, Wire size: 26AWG.
Weitere Produktangebote EF45101S2-1000U-999
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF45101S2-1000U-999 Hersteller : Sunon Fans (D04166920G-00)-1.pdf Description: Thermal Products
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 45mm L x 45mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 9.4 CFM (0.263m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.1dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Power (Watts): 720 mW
Produkt ist nicht verfügbar
EF45101S2-1000U-999 Hersteller : Sunon SUNON DC Brushless Fan & Blower(255-E).pdf DC Fans DC Axial Fan, 45x45x10mm, 12VDC, Sleeve Bearing, Lead Wires