Produkte > SUNON > EF60251B1-1000U-A99
EF60251B1-1000U-A99
EF60251B1-1000U-A99 SUNON
EF60251B1-1000U-A99-D06121280G-01-0_Ref.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 39.93m3/h; 35.1dBA; ball; 5200rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 60x60x25mm
Power consumption: 0.99W
Current rating: 82mA
Fan efficiency: 39.93m3/h
Noise level: 35.1dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 5200rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
auf Bestellung 641 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF60251B1-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 39.93m3/h; 35.1dBA; ball; 5200rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 60x60x25mm, Power consumption: 0.99W, Current rating: 82mA, Fan efficiency: 39.93m3/h, Noise level: 35.1dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 5200rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
EF60251B1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans EF60251B1-1000U-A99-D06121280G-01-0_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 12VDC 60X25MM
Features: Auto Restart
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 5200 RPM
Air Flow: 23.5 CFM (0.658m³/min)
Width: 25.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 31.5dB(A)
Static Pressure: 0.220 in H2O (55.0 Pa)
Power (Watts): 0.99 W
auf Bestellung 1000 Stücke:
EF60251B1-1000U-A99 EF60251B1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Sunon_EF60251B1_1000U_A99_D06114020G_00_0.pdf DC Fans DC Axial Fan, 60x60x25mm, 12VDC, Ball, Lead Wires, Auto Restart, 2018Q1-MP