Produkte > SUNON > EF60251B3-1000U-A99
EF60251B3-1000U-A99
EF60251B3-1000U-A99 SUNON
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; ball
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 60x60x25mm
Kind of Bearing: ball
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
auf Bestellung 926 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF60251B3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; ball, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 60x60x25mm, Kind of Bearing: ball, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF60251B3-1000U-A99 Hersteller : Sunon EF60251B3-1000U-A99
auf Bestellung 966 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
EF60251B3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans Description: FAN AXIAL 12VDC 60X25MM
Packaging: Box
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3400 RPM
Air Flow: 13.9 CFM (0.389m³/min)
Width: 25.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 20.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 0.46 W
Produkt ist nicht verfügbar
EF60251B3-1000U-A99 EF60251B3-1000U-A99 Hersteller : Sunon EF60251B3_1000U_A99_D06121190G_01_0_Ref.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Axial Fan, 60x60x25mm, 12VDC, Ball, Lead Wires, Auto Restart, 2018Q1-MP