Produkte > SUNON FANS > EF60251B3-1000U-Q99
EF60251B3-1000U-Q99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 60X25MM ALARM/PWM
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, PWM Control
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Air Flow: 13.9 CFM (0.389m³/min)
Width: 25.00mm
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 20.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 0.46 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF60251B3-1000U-Q99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 23.6m3/h; 20dBA; ball; 2.54mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 10.2...13.8V DC, Fan dimensions: 60x60x25mm, Power consumption: 0.58W, Current rating: 38mA, Fan efficiency: 23.6m3/h, Noise level: 20dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 3400 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x4, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.54mm H2O, Wire size: 26AWG.
Weitere Produktangebote EF60251B3-1000U-Q99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF60251B3-1000U-Q99 Hersteller : Sunon EF60251B3_1000U_Q99_D06114340G_00_0.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Axial Fan, 60x60x25mm, 12VDC, Ball, 4x Lead Wires, PWM, Locked Rotor Sensor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 23.6m3/h; 20dBA; ball; 2.54mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 10.2...13.8V DC
Fan dimensions: 60x60x25mm
Power consumption: 0.58W
Current rating: 38mA
Fan efficiency: 23.6m3/h
Noise level: 20dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 3400 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x4
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.54mm H2O