Produkte > SUNON > EF92251S3-1000U-A99
EF92251S3-1000U-A99
EF92251S3-1000U-A99 SUNON
EF92251S3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 66.96m3/h; 28dBA; slide; 2400rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Fan dimensions: 92x92x25mm
Power consumption: 0.96W
Current rating: 80mA
Fan efficiency: 66.96m3/h
Noise level: 28dBA
Kind of Bearing: slide
Rotational rate/speed: 2400rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Lead length: 0.31m
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan motor: brushless DC
Insulation class: A
Additional functions: autorestart
auf Bestellung 777 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EF92251S3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 66.96m3/h; 28dBA; slide; 2400rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Fan dimensions: 92x92x25mm, Power consumption: 0.96W, Current rating: 80mA, Fan efficiency: 66.96m3/h, Noise level: 28dBA, Kind of Bearing: slide, Rotational rate/speed: 2400rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Lead length: 0.31m, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan motor: brushless DC, Insulation class: A, Additional functions: autorestart.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EF92251S3-1000U-A99 EF92251S3-1000U-A99 Hersteller : Sunon EF92251S3_1000U_A99_D09042320G_00_1.pdf DC Fans Axial Fan, 92x92x25mm, 12VDC, 39.5CFM, 0.1"H2O, Sleeve, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EF92251S3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D09042320G-00)-1.pdf EF92251S3-1000U-A99
auf Bestellung 843 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
EF92251S3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D09042320G-00)-1.pdf Description: Thermal Products
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 2400 RPM
Air Flow: 39.5 CFM (1.11m³/min)
Width: 25.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 960 mW