EFACA40J805E164DH
EFACA40J805E164DH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 8UF 5% 400VAC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA40J805E164DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 8UF 5% 400VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA40J805E164DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA40J805E164DH EFACA40J805E164DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 8uF 5% 400VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFACA40J805E164DH EFACA40J805E164DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 8uF 5% 400VAC RAD