EFACA60J224D032LH
EFACA60J224D032LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 600VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 24 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA60J224D032LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 600VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 24 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA60J224D032LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA60J224D032LH EFACA60J224D032LH Hersteller : Bussmann / Eaton Film Capacitors CAP Film 0.22uF 5% 600VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFACA60J224D032LH EFACA60J224D032LH Hersteller : Eaton Electronics Film Capacitors CAP Film 0.22uF 5% 600VAC RAD