EFDKA1CK206F024DH
EFDKA1CK206F024DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1200VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA1CK206F024DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1200VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; H: 45mm; 20uF; 1.2kVDC; THT; ±10%
Body dimensions: 57.5x30mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 1.2kV DC
Conform to the norm: AEC-Q200
Kind of capacitor: DC-Link
Leads: radial
Type of capacitor: polypropylene
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 20µF
ESR value: 10mΩ
Height: 45mm
Terminal pitch: 52.5mm
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EFDKA1CK206F024DH EFDKA1CK206F024DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 20uF 10% 1200VDC RAD