EFDKS90J306E174DH
EFDKS90J306E174DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 30UF J 4LEADS
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90J306E174DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 30UF J 4LEADS, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 30 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS90J306E174DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90J306E174DH EFDKS90J306E174DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP EFDKS 900VDC 30uF J 4LEADS