Produkte > EBM-PAPST INC. > EG1G-230-180-04
EG1G-230-180-04 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: EC CENTRIFUGAL BLOWER
Power (Watts): 109W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 180mm L x 55.19mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4700 RPM
Air Flow: 619 CFM (17.33m³/min)
Width: 30.38mm
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CSA, VDE, UL
Fan Type: Blower, Centrifugal
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EG1G-230-180-04 ebm-papst Inc.
Description: EC CENTRIFUGAL BLOWER, Power (Watts): 109W, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 180mm L x 55.19mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4700 RPM, Air Flow: 619 CFM (17.33m³/min), Width: 30.38mm, Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CSA, VDE, UL, Fan Type: Blower, Centrifugal, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote EG1G-230-180-04
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EG1G-230-180-04 EG1G-230-180-04 Hersteller : ebm-papst Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Blower, 180mm, 230VAC, 619CFM