EGP10D-E3/73
EGP10D-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
egp10a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 22pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGP10D-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 22pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote EGP10D-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGP10D-E3/73 EGP10D-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor egp10a.pdf Rectifiers 200 Volt 1.0A 50ns Glass Passivated
Produkt ist nicht verfügbar
EGP10D-E3\73 EGP10D-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1A,200V,50NS, SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN