EGP20G-E3/73
EGP20G-E3/73 Vishay General Semiconductor
egp20a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
Rectifiers 400 Volt 2.0A 50ns Glass Passivated
auf Bestellung 2448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGP20G-E3/73 Vishay General Semiconductor
Description: DIODE STANDARD 400V 2A DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote EGP20G-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGP20G-E373 EGP20G-E373 Hersteller : Vishay egp20a.pdf Diode Switching 400V 2A 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
EGP20G-E3/73 EGP20G-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division egp20a.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 2A DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
EGP20G-E3\73 EGP20G-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 2A,400V,50NS,SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN