Produkte > CHEMI-CON > EGPA250ELL472MU40S
EGPA250ELL472MU40S
EGPA250ELL472MU40S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1705 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.73 A @ 100 kHz
auf Bestellung 477 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA250ELL472MU40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1705 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.73 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA250ELL472MU40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA250ELL472MU40S EGPA250ELL472MU40S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 4700uF