Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPA500ELL222MM35S
EGPA500ELL222MM35S
EGPA500ELL222MM35S United Chemi-Con
GPALL_e-2509122.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200UF 50V
auf Bestellung 462 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA500ELL222MM35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.51 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA500ELL222MM35S EGPA500ELL222MM35S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200UF 50V
auf Bestellung 223 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGPA500ELL222MM35S EGPA500ELL222MM35S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.51 A @ 100 kHz