Produkte > CHEMI-CON > EGPA630ELL471ML20S
EGPA630ELL471ML20S
EGPA630ELL471ML20S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.79 A @ 100 kHz
auf Bestellung 332 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA630ELL471ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.79 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA630ELL471ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA630ELL471ML20S EGPA630ELL471ML20S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 63 Volt