Produkte > CHEMI-CON > EGPD101ELL221MK25H
EGPD101ELL221MK25H
EGPD101ELL221MK25H Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.07 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.14 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD101ELL221MK25H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.07 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.14 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD101ELL221MK25H EGPD101ELL221MK25H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 220uF 20% Tol.