Produkte > CHEMI-CON > EGPD630ELL122ML30H
EGPD630ELL122ML30H
EGPD630ELL122ML30H Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.316 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.86 A @ 100 kHz
auf Bestellung 293 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD630ELL122ML30H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.316 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.86 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD630ELL122ML30H EGPD630ELL122ML30H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1200uF 20% Tol.
auf Bestellung 908 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGPD630ELL122ML30H EGPD630ELL122ML30H Hersteller : United Chemi-con gpdll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 1200uF 63V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 0.034 Ohm 3860mA 2000h 135°C Automotive Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
EGPD630ELL122ML30H EGPD630ELL122ML30H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1200uF 20% Tol.