Produkte > CHEMI-CON > EGPD800ELL391MK25H
EGPD800ELL391MK25H
EGPD800ELL391MK25H Chemi-Con
UCC_GPDDatasheet.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 1941 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD800ELL391MK25H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.26 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.52 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD800ELL391MK25H EGPD800ELL391MK25H Hersteller : Chemi-Con GPDLL-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.52 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1570 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EGPD800ELL391MK25H EGPD800ELL391MK25H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 80V 390uF 20% Tol.